Leírás
A képzésen minden olyan ismeretet elsajátíthat, amit egy vállalkozás működtetéséhez tudni érdemes.
Miről szerezhet nálunk ismereteket?
– Mikor döntsünk úgy, hogy vállalkozásba kezdjünk? Mit jelent vállalkozónak lenni? Milyen vállalkozási formák vannak, és melyiket hogyan és mikor érdemes megalapítani?
– A különböző vállalkozási formák jogi aspektusai. A jogi feladatok megismerése, kezelésükre módszerek, eljárások. A jogi szakemberek feladatainak, hatásköreinek ismertetése. Kihez forduljunk, ha jogi kérdésünk vagy problémánk keletkezik a vállalkozásunkkal, alkalmazottainkkal, partnereinkkel kapcsolatban?
– A különböző vállalkozási formák pénzügyi aspektusai. Milyen vállalkozáshoz milyen könyvelési rendszer illik? Melyek azok az adók, amelyeket a vállalkozásoknak fizetniük kell? Hogyan működik ez a gyakorlatban? (könyvelési anyag kezelése, utalások, stb.)
– Hogyan figyelhetünk a vállalkozásunk pénzügyeire? Hogyan felügyeljük könyvelőnket? Mi az, amit a vállalkozónak is tudnia érdemes (nem csak a szakemberekre bízni)?
– Mit jelent a bérszámfejtés, milyen elemekből áll a bér, illetve a munkáltatói költség? Hogyan zajlik egy munkavállaló bejelentése, kijelentése? Alapfogalmak tisztázása: fizetett szabadság, fizetés nélküli szabadság, betegállomány, jelenléti ív. Milyen kedvezmény típusok merülhetnek fel a bérekkel kapcsolatban?
– Milyen munkavédelmi szabályoknak kell megfelelni minden vállalkozásnak? Mi a feladata a munkáltatónak? Mi a feladata a munkavédelmi tanácsadónak? Mi a feladata a munkavédelmi képviselőnek? Mi a feladata a munkavédelmi felelősnek, amennyiben alkalmazott? Mi a teendő munkahelyi baleset esetén? Milyen feladataink vannak az orvosalkalmasság igazolásához?
– Milyen marketing csatornákon érdemes hirdetni a KKV szektorban? Hogyan építsünk marketing stratégiát? Milyen marketing trendek tapasztalhatók manapság?
– Milyen feladataink vannak a humán erőforrással? Hogyan építsük fel cégünket? Hogyan építsünk HR stratégiát?
A képzés időtartama:
8 x 60 perc
Értékelések
Még nincsenek értékelések.